• Jak ALEX nábytek přistupuje k udržitelnosti?

  Jako firma jsme se zavázali k udržitelnosti. Víme, že můžeme společnosti a budoucím generacím prospět, pokud se budeme podílet na snížení našeho negativního dopadu na životní prostředí.

  Projektování

  Udržitelnost je velmi složitá, ale zároveň velmi jednoduchá záležitost. Výroba výrobku, v našem případě kusu nábytku, začíná u jeho návrhu. Výběr materiálů, jejich použití, jejich vstup do výroby, minimalizace a nakládání s odpady, snižování spotřeby energie v továrnách, to vše ovlivňuje proces návrhu a výroby.

  Kvalita na prvním místě

  Z pohledu uživatele je vedle estetiky klíčovým faktorem odolnost produktu, které můžeme dosáhnout pomocí kvalitních materiálů. Vysoká kvalita je jedním z pilířů udržitelnosti, protože dlouhodobé používání snižuje dopad na životní prostředí.

   

  Recyklované plasty

  ALEX nábytek se připojil k jedinečnému společenství SEAQUAL INITIATIVE, které spolupracuje s programy na čištění oceánů po celém světě a přeměňuje jejich mořský odpad na recyklovaný mořský plast. Vzniká tak nová, plně dohledatelná surovina, která může zvýšit povědomí o znečištění moří. Minimálně 10 % přízí SEAQUAL® je vyrobeno z recyklovaného mořského plastu, zbytek z recyklovaného polyesterového plastu ze souše (PET lahve).

  Dřevotříska

  Desky z dřevotřísky u nás řežeme na míru na stroji s optimalizačním softwarem, aby při výrobě vznikalo co nejméně odpadu. Přebytečný materiál se vrací výrobci, který jej ze 100% recykluje a vyrábí z něj nový materiál.

   

  Kov

  Také kovové suroviny využíváme optimalizovaným způsobem a snažíme se minimalizovat výrobní odpad. Materiál, který již není použitelný, je odvezen a recyklován pečlivě vybraným partnerem, protože kov, stejně jako dřevní štěpku, lze recyklovat donekonečna.

  Obalové materiály

  Papírové a plastové obaly jsou buď znovu použity pro balení, nebo slisovány a svázány pomocí našeho vlastního zařízení, aby je mohly recyklovat specializované firmy. Množství použitého obalového materiálu je optimalizováno pomocí balicích strojů, což snižuje použití strečové fólie přibližně o 20 %.

  Udržitelná energie

  Využití obnovitelných zdrojů energie bylo důležitým aspektem návrhu našeho nového závodu, a proto jsme instalovali vysoce výkonné tepelné čerpadlo pro řízení tepelné energie. Lze jej využít k využití chladicí energie pro vytápění a k rekuperaci tepla z okolního prostředí. A náš solární park kompenzuje část spotřeby elektrické energie.

  Zaregistrujte se k odběru našeho newsletteru!